יש לכם ביטוח שיניים?

bituhim

איך עובדות רוב חברות הביטוח?

מה צריך לדעת לפני תחילת הטיפול שיניים במרפאת שיניים קרית אתא - ד"ר זאלוב למבוטח?

רוב חברות הביטוח מבטחות את האנשים לפי פוליסות אישיות או קולקטיביות. בדרך כלל, פוליסה קולקטיבית היא טובה ומשתלמת יותר ומכסה יותר טיפולים אשר ניתנים במסגרת ביטוח. כמו כן, ישנם פוליסות פרטיות אשר כוללות טיפולי שיניים שונים. כמו למשל: שתלים, טיפולי חניכיים וכד.

 

לכל חברות הביטוח תהליך קבלת אישור לטיפולי שיניים דומה, אך ישנם הבדלים שונים בין חברה לחברה. אך אנו רוצים לסכם ולפרוס בפניכם תהליך שיגרתי להתחלת טיפול שיניים למבוטח.

 

1. בשלב ראשון בכדי להתחיל טיפול שיניים אלכם לפנות למרפאת שיניים בקרית אתא ולקבוע תור לבדיקה ראושנית. זאת ניתן לעשות בטלפון 04-8444199 או דרך לינק "צור קשר ".

בהגעתכם למרפאה אלכם להצטייד ב"כרטיס מבוטח" כולל מספר פוליסה ותוקף הביטוח. ללא כרטיס זה, לא נוכל לקבל אותכם לבדיקה. בבדיקה ראשונית, רופא שיניים אשר יקבל אותכם יבדוק את אנמנזה הרפואית, צורך בטיפול שיניים זה או אחר ויבצע צילומי נשך אבחנתיים.

הרופא שלכם ירשום את הממצאים הדנטליים בתיק רפואי שלכם. באותה פגישה, במידה ומדובר בתוכנית משמרת פשוטה (סתימות בודדות) ירשם זאת בתיק רפואי שלכם ותודפס תוכנית טיפול. ברוב המקרים, אין צורך לקבל אישור מקדים לטיפולים משמרים (סתימות), אך לכל חברת ביטוח שאנחנו עובדים איתה ישנם כיסויים שונים לסתימות לפי פוליסה של אותו מבוטח.

למשל - בפוליסות של חברת "הפניקס" (ברוב פוליסות) אין כיסוי לסתימות לבנות בשיניים אחוריות. במקרה זה ישלם המבוטח הפרש בין החזר ביטוחי לבין מחירון המרפאה לאותה סתימה.

 

מטופל ישלח לצילומי חוץ (מכון צילומים חיצוני) בכל מקרה שמדובר ביותר מ 5 סתימות בחלל הפה, לפני עקירות, שיקום וטיפולי שורש וכד. צילומים חיצוניים אפשר לבצע במכוני הסדר של אותם חברות הביטוח. לאחר ביצוע הצילום, הרופא יכין תוכנית טיפול וישלח אותה לחברת ביטוח לצורך אישור.

 

2. בשלב השני וזה השלב של אישור חברת ביטוח תוכנית טיפולים אשר אנו שלחנו לחברה.חלק חברות הביטוח עונות תוך 21 ימי עסקים, חלקם יותר מהר. באישור תרשום חברת ביטוח את אישור או סירוב לטיפול וגם השתטפות עצמית של מטופל במידה וקיים כזה. תשלום השתתפות עצמית משולמת למרפאה ישירות.

 

3. בשלב השלישי - זה השלב של התחלת הטיפול.

יש לזכור, כי לפי המלצת משרד הבריאות, לפני התחלת טיפול שיניים כל שהוא, על מטופל לעבור הסרת אבנית אצל שיננית. כך סיכוי לכישלון בטיפול קטן.

אנו במרפאת שיניים  בקרית אתא מקפידים מאוד להוראות אלו וחושבים, כי חניכיים בריאות זה 90% הצלחה לטיפול שיניים ופה בריא.

 

 

 
טלפון: 04-8444199   |   דוא"ל: victorzaalov@gmail.com  |  כתובת:  רח אינשטיין 16, קרית אתא
FacebookGoogle+