הלבנת שיניים – למראה השיניים שלנו חשיבות רבה הן מבחינה בריאותית והן מבחינה אסתטית.

שיניים לבנות ובריאות משפיעות רבות גם על תחושת הביטחון העצמי ותורמות רבות לשיפור הרושם שאנו מותירים אחרינו.

צבע השיניים משתנה מאדם לאדם ומושפע רבות מגנטיקה. במהלך השנים, משתנה צבען ונוטה להתכהות או להצהיב כתוצאה מגורמים רבים כגון צריכת קפאין, ניקוטין או תרופות, חבלות, טיפולי שורש, סתימות לקויות וכמובן- פגעי הגיל.

באמצעות טיפולי הלבנות שיניים ניתן להבהיר את צבע השיניים הקיים ולהביא אותן למצבן הטבעי, אך לא להגיע לצבע שיניים לבן ובוהק. חשוב לדעת כי הלבנה לא עובדת על סתימות וכתרים. במידה ויש סתימות לבנות, ניתן לעשות את ההלבנה ולאחריה להחליף את הסתימות לצבע השיניים המתקבל.

הצורות השונות שבהם אפשר לבצע הלבנת שיניים

הלבנת שיניים ויטליות

שיטת הלבנה זו מתייחסת אך ורק לשיניים בריאות שלא עברו הליכים כגון טיפולי שורש, כתרים, ציפויים ועוד. במסגרת ההליך מתבצעת צביעה על גבי האמייל של השן (הוא השכבה החיצונית של השן) שמטרתה להסיר את כל הכתמים שנדבקו לשיניים כתוצאה משימוש בחומרים כגון קפאין, יין אדום, ניקוטין, מיצים טבעיים ועוד. חשוב לציין כי טיפול זה לא נועד לשנות את הגוון הבסיסי של השן אלא להבהיר את הקיים.

הלבנת שיניים כללית המבוצעת במרפאת השיניים

במסגרת טיפול זה, הרופא מניח על השיניים חומר מלבין בריכוז של 10%-35% ומצמיד לשיניים מכשיר לייזר או פלזמה. חומר ההלבנה בשילוב עם המכשיר חודרים לדנטין השן ומשנים את צבעו במספר דרגות. התוצאה הסופית שמתקבלת הינה ביחס למצב הראשוני בו היו השיניים ולרוב ההלבנה גורמת לצבען של השיניים לחזור בשתי דרגות אחורה.

הלבנת שיניים עם ערכה ביתית

הלבנת שיניים עצמאית נעשית בעזרת פלטה שנקראת סד הלבנה. הרופא מתאים למטופל את צורתו וגודלו של הסד, המטופל מורח משחה על הסד ומרכיב אותו. שיטה זו נחשבת לזולה יותר ועם פחות תופעות לוואי.

הלבנת שיניים בלייזר

אנו במרפאת שיניים ד״ר זאלוב עובדים עם מכשור המתקדם ביותר בעולם. הלייזר במותקן במפראה הוא מתוצרת BIOLASE תוצרת ארצות הברית. הלייזר לכשעצמו אינו מלבין את השיניים אלא מזרז את תהליך ההלבנה על ידי הפעלת החומר שבא במגע עם השיניים. במסגרת ההליך, הרופא מניח על השיניים חומר מלבין בריכוז של 10%-35% ומצמיד לשיניים מכשיר לייזר או פלזמה. חומר ההלבנה בשילוב עם המכשיר חודרים לדנטין השן ומשנים את צבעו במספר דרגות. התוצאה הסופית שמתקבלת הינה ביחס למצב הראשוני בו היו השיניים ולרוב ההלבנה גורמת לצבען של השיניים לחזור בשתי דרגות אחורה.

 
טלפון: 04-8444199   |   דוא"ל: victorzaalov@gmail.com  |  כתובת:  רח אינשטיין 16, קרית אתא
FacebookGoogle+