טיפול שיניים משמר

טיפולי השיניים מתחלקים למספר קטגוריות כגון טיפולים משקמים, כירורגיים, פריודונטליים ועוד, כשהקטגוריה הבסיסית ביותר נקראת טיפולי שיניים משמרים.

מטרתם של טיפולים אלה, הינה שמירה על המצב התקין של הפה והם כוללים בתוכם בדיקות שגרתיות, הסרת אבנית, שחזורים, סתימת חורים טיפולי שורש ועוד.

בבסיסו של הטיפול המשמר עומדת המניעה, כלומר הקפדה על צחצוח תדיר ונכון, ביקור אצל רופא השיניים אחת לשישה חודשים ושימת דגש על מצב השיניים בכל עת. בשמירה על רוטינת טיפול קבועה באפשרותכם למנוע טיפולים פולשניים בעתיד ולהבטיח לעצמכם שיניים בריאות ויפות לאורך זמן.

סתימות אמלגם (מתכת)

מרבית האנשים מכירים את סתימות האמלגם הדנטלי כסתימות כסופות. האמלגם הינו תערובת של כספית, כסף, בדיל ונחושת, כשתפקידה של הכספית בתערובת היא לחבר בין המתכות על מנת לספק חומר סתימה חזק ויציב. היתרונות בשימוש בסתימות אמלגם באות לידי ביטוי ביציבותו של החומר, חוזקו, בטיחותו ועלותו הנמוכה.

סתימות לבנות (קומפוזיט)

לעומת סתימות האמלגם, הסתימות הלבנות אינן מכילות כל מתכות. הן עשויות מחומרים מרוכבים (חומרים פלסטיים) ומחרסינה. יתרונן של הסתימות הלבנות בא לידי ביטוי באסתטיקה שלהן, בהיצמדותן לשן ללא הורדה נרחבת של חומר שן בריא ובכך שהן ניתנות לתיקון ללא הורדה של כל הסתימה. חשוב לציין כי התקנתה של סתימה לבנה מצריכה מיומנות רבה מצד הרופא המטפל בשל רגישותה לרוק ומים.

טיפולי שיניים לילדים

אנו נותנים חשיבות גדולה לטיפול שיניים לילדים בקרית אתא והסביבה. מאוד חשוב לשמר שיני חלב עד בקיעה של שיניים קבועות. אנו מבצעים כל סוגי טיפולי שיניים לילדים תחת סדציה של גז צחוק. רופא ילדים יבנה עבור ילדכם תוכנית טיפול ויסביר לכם את מהלך טיפול. טיפולי שיניים לידלים כוללים סתימות בשיני חלב, טיפולי שורש לשן הרוסה מאוד וכד.

טיפולי שורש (אנדודונטיה)

כאשר קיימת עששת לא מטופלת אשר פוגעת ברקמה הרכה שבה מצויים העצבים וכלי הדם שמזינים את השן (מוך השן), נוצר צורך לבצע טיפול שורש. במסגרת טיפול זה מתבצע ניקוי יסודי של תעלות השן, הוצאת העצב הפגוע מהשורש, אטימה של התעלות בחומר דמוי גומי וסגירת השן במבנה זמני. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית של האזור ואיננו מלווה כלל בכאבים. במידה ואחרי הטיפול אתם חשים בכאבים ניתן להעבירם על ידי נטילה של משככי כאבים רגילים.
עזרה ראשונה בכאב שיניים

בחלק מהמקרים, במיוחד מהזנחת יתר עוברת שן ממצב בריא למצב של דלקת חריפה במיוחד. כשדלקת נפרצת מרגיש מטופל כאבים בלתי פוסקים באזור השן או אפילו לסת שלמה.
במפרפאתינו תוכלו לקבל טיפול ראשוני של עזרה ראשונה. כמן כן, ינתנו הסברים להמשך תהליך הטיפולי.
אנו ממליצים לא להזניח את השיניים ולסיים טיפולים אשר התחילתם.

 
טלפון: 04-8444199   |   דוא"ל: victorzaalov@gmail.com  |  כתובת:  רח אינשטיין 16, קרית אתא
FacebookGoogle+